Genel Tanıtım :

ER 3200 halı yıkama makineleri, daha çok halı eninin altı metrekareyi geçmediği, günde 400 metrekareden fazla halı yıkamayan ülkelerde ve bölgelerde önerilen bir makinedir. Makinemizin kullanım eni 3.2 metredir, ismi ER 3200 de buradan gelmektedir. Makinemiz özellikle alan sorunu yıkayan halı yıkamacılar için tavsiye edilmektedir.

ER 3200 halı yıkama makinelerinin boydan boya genişliği 3.85 metre, uzunluğu 2.310 metre ve yüksekliği 1.9 metredir. ER 3200 halı yıkama makineleri standart olarak 2 farklı fırça opsiyonu ile üretilir .Bunlar : 3 disk fırça veya 3+3=6 disk fırçadır.

ER 3200 halı yıkama makineleri 304 kalite paslanmaz çelik ile yapılmıştır, bu sayede makinemiz halı yıkamada kullanılan çeşitli kimyasallara (Şampuan, yumuşatıcı ve diğer maddeler) ve suya karşı dayanıklı makinalardır.

Sıcak daldırma galveniz ve epoksi boya ile kaplanan metallerden yapılan halı yıkama makinaları ;  en fazla 1veya 2 yıl içerisinde paslanmaya başlamaktadır ve kısa süre içerisinde kullanılamaz hale gelmektedir.

Makinemiz tam otomatiktir, makine üzerindeki sistemler yalnızca halı olduğu zaman çalışmaktadır, kullanıcının tek yapması gereken yıkama programı seçmektir, makine çalışırken herhangi bir şekilde başka bir tuşa basmasına gerek yoktur. Tam otomatik olmakla beraber makinemiz ayrıca PLC(Programlanabilir Mantıksal Denetleyici)  sistemlidir.

PLC (Programlanabilir Mantıksal Denetleyici)  sistemi sayesinde makinemiz tıpkı evdeki çamaşır yıkama makinalarında olduğu gibi farklı halıları (kalınlık, genişlik, uzunluk, tür bakımından) farklı yıkama programlarıyla yıkayabilmektedir.

PLC (Programlanabilir Mantıksal Denetleyici)  ve tam otomatik sistemlerinin entegresi  sayesinde sudan, çeşitli kimyasallardan, elektrikten, zamandan ve işgücünden tasarruf elde edilir .

Makinemiz halıyı 6 aşamada yıkar: ön temizleme, ana temizleme, ön durulama, arka temizleme, arka durulama ve sarma.

Bant hızı manuel olarak ayarlanabilir, bu sayede kirli olan halılar için daha yoğun bir temizlik süreci gerçekleştirilebilir. Sistemdeki tüm  fırçalama, şampuanlama, yıkama ve durulama sistemleri otomatik olarak çalışmaktadır.

MAKİNE KULLANIMI

kullanıcının yapması gereken ilk adım  halıyı veya halıları makinenin önünde bulunan halı havuzuna koymaktır. Bahsettiğimiz ayarların yapılması ve halının konveyör bant üzerine konulmasıyla bütün hazırlıklar biter ve başlat butonuna basılır.

Öncelikle halıya otomatik olarak şampuanlı su verilir, istenildiği taktirde vanalardan verilen şampuanlı su debisi ayarlanabilir. Bu aşamadan hemen sonra halı disk fırçalar tarafından derinlemesine fırçalanarak kirler halıdan ovalanarak yüzeye çıkartılır ve uzaklaştırılır.

ER 3200 Halı yıkama makinelerimizde kullandığımız nuzullar sayesinde basınçlı ve verimli su kullanımı sağlamaktayız. Makinemiz fırçalama süreci sonrası basınçlı su ile yıkama ve durulama yapılmaktadır. Durulama işlemi ile birlikte makine üzerindeki gelberi sistemi de bu aşamada durulama sürecine destek olmaktadır.

Basınçlı su ile durulama ve gelberi sistemleri halılarının yüzeyinin canlılığının uzun vadede kalıcı olmasını sağlar, bu da halının yüzde yüz durulanmış, kimyasallardan ve pisliklerden arındırılmış bir şekilde kurutma aşamasına hazır olması demektir.

HALI SARMA :

Makinemizde bütün halılar otomatik olarak sarılmaktadır.

ELEKTRONİK SİSTEM :

Makinemizdeki bütün elektronik sistemler (Motorlar, sürücüler, PLC sistemi ve benzeri) suya karşı izole edilmiş bölümlerde bulunmaktadır.,

SAĞLANAN EK ARAÇ GEREÇLER

Makinemizin yanında 1 adet orta boy halı taşıma arabası, 1 adet halı teknesi ve çeşitli yedek parçalar ücretsiz verilmektedir. İstenildiği takdirde makinemize alt yıkama fırçası, rulo fırça, helezon fırça, halıyı otomatik arabaya aktarma özelliği eklenebilmektedir. Farklı fırça ve sistem dizilimlerine sahip özel üretim makineler de üretmekteyiz.