İç Tambur: 304 kalite Paslanmaz Çelik
Dış Tambur: 304 kalite Paslanmaz Çelik
Uzunluk: 2870 mm
Genişlik: 1350 mm
Yükseklik: 1330 mm
İç Derinlik: 2200 mm
İç Çap: 35 cm
Motor Gücü: 5.5 kW
Dört adet hava körüğü
Sekiz adet vakumlu takoz
Sıfır balans üretim
Pnömatik ve otomatik kapak
+ Fren sistemi (Opsiyonel)
+ Geri sarma sistemi (Opsiyonel)
+ Su girişi (Opsiyonel)

 

HSM 2200 halı yıkama makinası 8 adet vakumlu takoza sahiptir. Bütün halı sıkma makinelerimiz sadece Ergin Makine’nin kullandığı sıfır balans üretim tekniği ile imal edilmektedir. Makinelerimizin tamamı pnömatik ve otomatik kapak sistemine sahiptir. Müşteri talebi doğrultusunda fren sistemi makinenize eklenebilir, makinenin durma süresinde yüzde doksan kadar tasarruf sağlanır.   

Bu sistem dışında makinelere geri sarma modülü eklenerek, halıların çıkartılma işlemi kolaylaştırılabilmektedir.  
Halı sıkma makinaları bu sistemler dışında kapaktan özel su sistemi ile durulama aşaması ile birlikte sıkma özelliği kazanır.   yıkama

Makineler yıkama işleminden sonra üç dakika süren sıkma işlemine geçer. Burada iki üç dakika içerisinde halıdaki %95 – %98 oranındaki nem kurutulur.    

Tamburlar Neden Paslanmaz Çelik Olmalıdır?
Tıpkı evdeki çamaşır makinelerinde olduğu gibi, makinede bulunan tamburlar makinenin paslanmaya sebep olabilecek kimyasallardan korunması için iç ve dış tamburun paslanmaz çelik olması gerekmektedir. Evdeki çamaşır makinesini açıp baktığınızda, tamburun ne galveniz kaplama ne de  epoksi boya olmadığını, paslanmaz çelik olduğunu göreceksiniz. Paslanmaz çelik tamburlara sahip olmayan bir makine sadece 2 – 3 yıl dayanabilir.  

Neden Pnömatik Kapak Kullanılmalıdır?
Daha güvenli, hızlı ve kolay kullanım için. Manuel kapaklar çok kolay gevşeyip bozulma
eğilimindedirler. Gün boyunca manuel kapağı sürekli çevirip açmak ve kapatmak üretimin
yavaşlamasına ve hantallaşmasına sebep olur. Bununla birlikte pnömatik kapaklar daha güvenli bir  çalışma ortamı sağlar. Makinelerimizde kapaklar, makine tamamen durduğu zaman açılmaktadır.   yıkama

Neden Hava Körüğü Kullanılmalıdır?
Tekerler, metal ağırlıklar veya yaylar körüğün sağlayabileceği titreşim direncini asla sağlayamaz.  
Tekerler her ne kadar pratik gibi görünse de, makinenin hareket etmesi kaçınılmaz olacaktır.
İnternette araştırıldığında veya ziyaret edildiğinde birçok halı yıkamacının tekerlerin havasını indirdiği görülmektedir.  

Sıfır Balans Üretim Nedir?
Sıkma makinelerinde kullandığımız bu üretim tekniği sayesinde, makine çalışırken de kapalıyken de, iç  ve dış tambur arasında daima aynı uzunlukta boşluk vardır. Bu da ağırlığın dengelenmesini sağlar.